У Жмеринці створять креативне «депо»

08.08.2016 2016-08-08

Мистецький центр “АРТ-Депо” незабаром з'явиться у Жмеринці. Наразі над втіленням проекту працює група волонтерів “Агенти змін”.

Як розповідає один з дизайнерів-добровольців Тетяна Шевченко, у Жмеринці поступово створюють альтернативний культурний простір. Зокрема, нещодавно волонтери розписали фасад місцевої Бібліотеки сімейного читання. На стіні з'явився мурал-арт із зображенням котеня. За словами організаторів, серед усіх запропонованих ескізів, обрали найбільш “родинний” малюнок. Тоді окрім автора проекту, вінницького художника Олександра Нікітюка та “агентів змін”, у розписі взяли участь близько сотні жителів міста.

Для втілення наступного арт-об'єкту добровольці обрали закинуте двоповерхове приміщення, де у різний час розміщувався навчальний комбінат, фабрика хутра та КРУ.

Днями активісти проекту "Plan-Z", який підтримує Міністерство культури та Міністерство закордонних справ Німеччини, провели суботник. З приміщення вивезли сміття, а також вирубали чагарники поблизу будівлі. Згодом планують облаштувати інтер'єр. Тож волонтери просять мешканців міста не викидати старі меблі, а подарувати  їх новому “АРТ-Депо”.
  
— Також нам допомагають експерти з Кременчука, які вже мають досвід у таких проектах, — каже Тетяна Шевченко, — разом ми плануємо також реконструювати парк та басейн.

За її словами, альтернативного культурного простору у Жмеринці немає, тож молодь змушена їхати відпочивати до обласного центру. А у новому арт-центрі жителі міста матимуть змогу дивитися фільми, відвідувати виставки, літературні читання, а також брати участь у різноманітних тренінгах та майстер-класах.

Незвичайну “залізничну” назву креативного простору добровольці пояснюють тим, що традиційно Жмеринка — це місто залізничників, а депо — місце, в якому ремонтують, створюють та координують рух. А саме відновлювати, створювати та координувати мистецькі проекти планують у новому "АРТ-Депо".

Ми рекомендуємо

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись