У Вінниці намалювали 85-метрову вишиванку

11.08.2016 2016-08-11

Паркан-вишиванка з'явився у Вінниці. Тепер стару бетонну огорожу біля школи №23 прикрашає 25 орнаментів, характерних для кожного регіону України.

85-метровий патріотичний паркан не лише став окрасою мікрорайону, а й місцем для проведення фотосесій. Перехожі кажуть, що орнаменти дуже подобаються, оскільки вони є символом нашої Батьківщини.

– Кілька днів тому бачили, як паркан почали розфарбовувати, тож сьогодні вирішили прийти подивитись на результат. – каже вінничанка Ірина, яка прийшла помилуватись яскравим арт-об'єктом разом з донечкою. – Нам дуже подобається.

Ідея нанести малюнки вишивок на старий, сірий паркан належить директору 23-ї гімназії Оксані Яценко. Саме вона подала відповідний проект на конкурс “Бюджет громадських ініціатив”. Проект “Україна вишивана” став одним з переможців, тож на реалізацію стріт-арту з міського бюджету виділили 92 тисячі гривень.

Сама жінка переконана, що патріотичний паркан виховуватиме у дітей любов до Батьківщини та викликатиме естетичне задоволення.

– Всі ті події, які відбулися в країні вплинули на свідомість наших дітей. Вони будуть поколінням, яке по-іншому любитиме нашу державу, – вважає Оксана Яценко. – А ще краса виховує – як казав колись Антон Чехов, “брудні коридори та розмальовані стіни не сприяють навчанню студента”.

За основу стріт-арту взяли орнаменти з вишитої карти “Україна вишивана”. Її учні школи виготовили на уроках праці разом із вчителькою Вікторією Бартюк.  
 
За словами художника, який втілює проект, повністю відтворити малюнки не вдалося, адже паркан має рельєфну поверхню. Щоб візуально її вирівняти, митцю довелося використовувати спеціальні прийоми.

– Майже кожну стіну перемальовував тричі, а кожен шрифт — по п'ять разів, – зізнається Володимир.

Загалом на створення стріт-арту “Україна вишивана” у художника пішов тиждень роботи та 200 балончиків аерозольної фарби. Аби малюнки не зіпсувала негода, ззовні їх покриють спеціальним лаком.

Відкриють проект 1 вересня, на День знань.

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись