Картини вінницького художника можуть «побачити» незрячі

06.07.2016 2016-07-06

Оригінальні картини за допомогою електричної праски та воскових олівців створює вінницький художник Олександр Пелешко.

Митець впевнений, якщо є бажання, творити допоможе навіть хатня техніка, головне – увімкнути фантазію.

– Коли я вперше взяв у руки праску, наніс фарби та протягнув нею по папері – я був просто шокований. Пензликом сидиш і довго вимальовуєш усі нюанси – кольорові, просторові... У мене ж створення картини не займає багато часу: година — і пейзаж готовий, – каже Пелешко.

Роботи художник виконує в унікальній, одній з найдавніших технік живопису — енкаустиці. Проте складну та енерговитратну техніку вінничанин зумів дещо модернізувати.

– Тепер, якщо готова картина не влаштовує, деякі штрихи можна легко підправити або забрати — достатньо ще раз пройтись гарячою праскою по воску та стерти серветкою усе зайве, – каже художник.

Перевагою полотен, виконаних у техніці енкаустики є й те, що з часом картини не псуються та не втрачають яскравості кольорів.

Роботи, створені за допомогою праски, виходять рельєфні: віск надає об’ємності та реалістичності полотнам, чого не можливо домогтись звичайними фарбами. Тому Пелешко, жартома, називає свої роботи «3D-картинами».

Захоплення чоловіка поділяє і дружина. За допомогою «електричного пензлика» пані Лариса вже створила кілька абстрактних картин. Одну з таких картин – «Засніжений парк» – художниця-початківець подарувала незрячій знайомій. За її словами, жінка змогла «побачити» картину.

– Вона провела пальчиком по картині і, так як картина рельєфна, все відчула – і клаптики снігу, і гілочки. Подивилась і каже: «Я її побачила». І аж заплакала, – розповідає пані Людмила.

В майбутньому «творча родина» планує навчитись праскою та воском писати портрети, а згодом – влаштувати персональну виставку.
 

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись