Ще одне творіння геніального архітектора Григорія Артинова знаходиться у Вінниці – це православний храм Свято-Воскресенська церква.
Побудували її в 1910 році на території православного цвинтаря. Будівельні роботи обійшлися в 7100 рублів. Більшу частину коштів виділив Священний Синод, частину грошей взяли зі спадщини пані Слончевськой, інші ж – з коштів, які платили за місця на кладовищі.
Для будівництва споруди використали граніт, взятий з міської каменоломні. Сама церква являла собою поєднання візантійського та давньоруського архітектурних стилів і складалася з вівтаря, середнього храму і притвору, над яким помістили дзвіницю з цегли. У підвалі церкви облаштували приміщення, де розміщували труни покійників, які померли взимку. У зимовий період вони не могли бути похованими в склепах.
Дзвони храму привезли з міста Перм, а іконостас, два бічні кіоти, престол, балюстраду і три ікони замовили в майстерні видатного київського живописця Олександра Мурашка.
У радянський період Свято-Воскресенська церква залишалася одним з небагатьох діючих храмів в місті. Очевидно, однією з причин цього стало те, що церква була непримітною – з боку вулиці її загороджували величезні надгробки і склепи кладовища.
Після закриття кладовища в 1970-х роках, церква залишалася одним з трьох діючих храмів в місті.
У 1980-х роках почали реставрацію церкви: поклали новий дах, відновили старовинний іконостас і придбали нові кіоти. А згодом у в церкві з'явилися розписи, виконані місцевими художниками Олександром Назаренко-старшим і Олександром Назаренко-молодшим.
У 1990-х роках реставрацію храму продовжили, а також впорядкували прилеглу територію.
У 1996 році біля храму відбулося чудо: напередодні свята Воздвиження Животворящого Хреста Господнього на території біля церкви зрубали старий клен і виявили на зрізі стовбура зображення православного хреста. Незабаром над ним збудували капличку. Відтоді ця капличка стала місцем паломництва тисяч православних християн.
У 2000-х роках почали зовнішню реставрацію церкви. Над входом прибудували навіс, щоб можна було проводити богослужіння на вулиці. Також замінили два куполи, а поруч збудували капличку з хрестильнею.
На честь 2000-річчя від Різдва Христового біля храму встановили хрест. Тепер біля нього починаються численні хресні ходи.
Знаходиться храм на вулиці Хмельницьке шосе, 5. Дістатися сюди від залізничного вокзалу можна на трамваї №4 (зупинка "площа Василя Стуса").