Напевно у кожному місті є свій краєзнавчий музей. І Вінниця не є виключенням. У його багатокімнатних приміщеннях «оселилися» опудала тварин і птахів, збірки матеріалів і купи історичних документів, етнографічні експонати і доробки культурної спадщини. Але нам, пересічним жителям міста та туристам, які приїздять у Вінницю, все це може бути абсолютно не цікавим. До того ж, одне тільки словосполучення «краєзнавчий музей» нудне і вже давно не користується популярністю серед молоді.
Отож, щоб знати напевно, чого очікувати від походу до музею, я підготував ТОП-5 цікавих на мою думку експонатів, які там можна і варто побачити.
Мамонт
Величезні істоти, які дуже схожі на сучасних слонів, жили на теренах нашого континенту від 250 до 10 тисяч років тому. І уявіть собі, яке ж було щастя, коли таке чудо знайшли у Вінницькій області, відполірували і встановили у музеї. Не дивно, що мамонт став найпопулярнішим місцем для селфі.
Кіт на ім'я Шпатель
Не пройшло і ста років (насправді рівно стільки і пройшло) з дня заснування музею, як там з'явився власний кіт. Так, справжня, жива і пухнаста тваринка, яка тепер є повноцінним мешканцем закладу. І поки його вусаті «колеги» з інших музеїв вимушені ловити гризунів, наш – тільки їсть і спить.
Пляшка із зерном голодомору
Всі ми чули про голодомор і жахіття, які тоді відбувалися. І ось уявіть ситуацію, коли у 1932 році ховаючись від «червоних», чоловік викопує під деревом яму і кладе туди пляшку з насінням. Він сподівався, що навесні відкопає цей «скарб» і засіє. Але, на жаль, більше він тієї пляшки не бачив. Бо так і не зміг її знайти. А у 2012 році на знахідку випадково наткнулися родичі чоловіка. Вона заповнена зерном проса, яке збереглося у хорошому стані.
Молюск з Сарматського моря
Хтось взагалі знав, що 8-10 млн років тому на місці нашої області було Сарматське море? І доказами цього є знайдені мушлі молюсків, які тут мешкали. Один такий експонат зберігається у музеї. Його знайшли у 1951 році. А через п'ять років у Японії був знайдений найбільший із нині відомих представник цього виду: довжина – 1,15 м; вага – 340 кг.
Фото музею 1944 року
Людям завжди цікаво порівнювати, як було і як стало. І перебуваючи у музеї, мати змогу подивитися на те, як цей самий музей виглядав під час Другої світової, доволі оригінальне проведення часу. Ці світлини є унікальними і демонструють те, що лишилося після нацистських загарбників, які під час відступу вивезли всі найцінніші експонати.
- Адреса: вул. Соборна, 19.
- Час роботи: щодня з 10:00 до 18:00, крім понеділка та великих свят.