Незаїжджені фонтани

14.03.2018 2018-03-14

Вже зовсім скоро у Вінницю в черговий раз кинуться натовпи туристів, щоб подивитися на вже культовий для нашого міста «рошенівський» фонтан. Наскільки мені відомо, тури для бажаючих глянути на світло-музичний, організовуються не тільки для українських туристів, але й іноземців: поляків, чехів і німців.

Але ж ми пам’ятаємо, що Вінниця вважається містом фонтанів, тоді, напевно, є сенс згадати й інші струменеві місця, що варті уваги?

Сухий фонтан на Космонавтів

Однією з родзинок масштабної реконструкції проспекту Космонавтів став сухий фонтан. Сухий – це той, що не має басейну. Тобто ви собі спокійнісінько можете бігати під струменями не залазячи по коліна у воду. Безумовно крутим кроком у сучасність є концепція подачі фонтану. Його виконано у вигляді Сонячної системи: вісім скульптур планет і Атлант, що тримає Сонце.

Фонтан-водоспад біля Універмагу

Ще в 2013 році біля Вінницького Універмагу з’явився новий фонтан. Точніше ціла мережа фонтанів. Спочатку запрацювали два, що з’єднуються між собою невеличким, але все-таки водоспадом. Пізніше струмені почали підніматися і навколо скляної сфери, що знаходиться недалеко від входу у великий магазин. А потім запрацювала ще пара довгастих за виглядом фонтанів, що з настанням темряви починають підсвічуватися.

Фонтан під аркою

Цей фонтан ще не створений. Навіть точний його вигляд нам до цих пір невідомий. Але є приблизна візуалізація і приблизні терміни його побудови. Попередньо, це може статися вже в цьому році. Він розташовуватиметься прямо під аркою Центрального парку. А вглиб «зеленого містечка» буде йти алея «Музичний потік», яку вирішили присвятити вінницькому композитору М. Леонтовичу. Вочевидь там гратиме всесвітньо відома мелодія «Щедрик».

До слова, у нашому місті і справді ціла купа фонтанів: біля мерії, на Майдані Небесної сотні, у парку ім. Горького та, врешті-решт, на набережній Roshen. Але я виділив тільки ті, що на мій особистий погляд, є найцікавішими та не надто заїждженими.

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись