Вінницький музей трамваю

04.08.2016 2016-08-04

Старовинні карти, експонати, пов'язані з розвитком трамвайного руху у Вінниці, вагони різних часів — все це зібрано у Вінницькому музеї трамваю.

Відкрили музей у 2013 році на честь сторіччя з дня запуску першого трамваю у Вінниці. Знаходиться він на території трамвайно-тролейбусного управління, тож експонати стоять поруч з усіма вагонами, які щодня курсують вулицями міста.

У музейному комплексі два сектори: майданчик з історичними трамваями та павільйон з різноманітними експонатами та фотоматеріалами.  На майданчику розміщено сім старовинних трамваїв, кожен з яких має свою унікальну історію. Усі трамваї — робочі і можуть спокійно виїхати на колію. Відвідувачі мають змогу не лише зайти всередину, а й відчути себе водієм трамваю – екскурсоводи обов'язково покажуть, як ним керувати. Справжня “родзинка” майданчика – зразок трамваю 1913 року. Його можна побачити навіть не заходячи в музей. Саме такі вагони німецького виробництва почали курсувати у Вінниці понад сто років тому по першій колії, яку проклали від залізничного вокзалу до приміщення жіночої гімназії (зараз школа №2). Перші трамваї цікаві тим, що не мали сидячого місця для водія — він керував трамваєм стоячи. Також перші вагони мали два класи: біля водія — дешевші стоячі місця, у вагоні — дорожчі сидячі. Квиток у 1-й клас коштував 6 копійок, тож придбати його могли лише заможні громадяни.

Поряд із вагонами розташований павільйон із фотоматеріалами та різноманітними предметами, які відображають розвиток трамвайного руху у місті від початку XX століття і до сьогодення. Тут можна побачити і білети різних років, і компостерські прилади, і міні-моделі вагонів. Можна навіть спробувати купити квиток на раритетному касовому апараті.
Серед експонатів — фотографії працівників та керівництва трамвайно-тролейбусного управління, цілих династій, які працювали на підприємстві, кадри післявоєнних часів та світлини усіх трамваїв, що курсували вулицями Вінниці. Серед них — і швейцарські трамваї, які Вінниця отримала у подарунок від Цюриха кілька років тому.

На догляд за старими вагонами витрачається не менше коштів та зусиль, ніж на трамваї, які щоденно їздять містом, тому всі експонати виглядають як нові. Тут буде цікаво як гостям міста, так і самим вінничанам.

Знаходиться музей трамваю на території трамвайного депо (вул. Хмельницького шосе, 29). Доїхати сюди від залізничного музею можна на трамваї №4 (зупинка “Олександра Музики”). Оскільки депо — це зона підвищеної небезпеки, екскурсії проводять лише за попереднім замовленням. Замовити екскурсію музеєм або поїздку містом не ретро-трамваї можна за номерами телефону: 0432 61 16 93 або 098 00 43 057.

 

Ми рекомендуємо

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись