Музей гончарного мистецтва імені О. Г. Луцишина

01.08.2016 2016-08-01

В одному з найдавніших районів Вінниці — на Старому місті знаходиться своєрідний етнічний куточок, де час ніби призупинився. Саме там під кронами старих дерев у колишній садибі видатного українського митця Олексія Луцишина розташований музей гончарства.

Музей знаходиться у будиночку, де колись жив та творив відомий подільський гончар, один з представників крищинецької школи кераміки.

Стіни хати майстра прикрасив мозаїчний український орнамент, а інтер'єр музею відтворює помешкання, в якому колись жила родина Луцишиних — вдалось зберегти меблі, книги та навіть улюблений акордеон митця.

У зібранні музею — понад 1000 гончарних виробів. Серед них представлені різноманітні роботи самого Луцишина: від декоративних тарілок та панно до ваз та глечиків. Також до колекції увійшли зразки традиційної гончарної іграшки та дрібної пластики — недарма народного майстра вважають основоположником української станкової керамічної скульптури малих форм. Серед виробів — і кераміка незвичайних форм, в яких втілені сюжети народних пісень, байок та казок.

Також до експозиції входять роботи колег та учнів Луцишина, які також творили в чи не найвідомішому гончарному центрі Поділля — селі Крищинці Тульчинського району. Вже наприкінці XVIII століття крищенецький глиняний посуд був відомий не лише на території Вінниччини, а й у різних куточках сучасної України. А вже на початку XX століття для 150 сільських сімей гончарство стало спадковою справою. Серед відомих крищинецьких гончарів був і видатний народний майстер Іван Гончар.

У вінницькому музеї гончарства кожен може відчути себе митцем та взяти участь у майстер-класах, спробувавши власні сили у різних видах ремесел: гончарстві, вишивці, писанкарстві чи лозоплетінні.

Задля популяризації народного мистецтва на території музею часто проводять фестивалі народної творчості та різноманітні ярмарки.

Знаходиться музей за адресою: Кожедуба, 11. Працює з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 18.00. Дістатися сюди від залізничного вокзалу можна на автобусі №14 чи маршрутці №2, №2а або №14 (зупинка “Щорса”).

 

Ми рекомендуємо

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись