«Будинок-корабель»

29.07.2016 2016-07-29

Ще одне творіння геніального архітектора Григорія Артинова й досі прикрашає центральну частину міста. Йдеться про будівлю, в якій зараз готують майбутніх художників, фотографів та дизайнерів – приміщення дитячої художньої школи.

Після того, як Артинов виконав деякі із своїх проектів, поміщики та багаті містяни почали робити багаточисельні замовлення. Одним із таких замовників став юрист Любомир Артурович Длуголенський.

Перший поверх будинку з'явився наприкінці XIX століття, другий же надбудували лише у 1919 році. Підрядником став почесний громадянин міста Беріш Маркович Лехтман.

Як і багато будівель того часу, оригінальний за формою особняк побудований у стилі модерн.
Вочевидь, архітектор прагнув поєднати звичні форми класичної архітектури із найнеймовірнішим вигином ліній та різноплановими вікнами, одне з яких нагадує корму.

Саме за такі чудернацькі форми вінничани назвали споруду «будинком-кораблем». Очевидні асоціації підкріпили легендою, згідно з якою один з родичів власника працював лікарем на кораблі. Саме цей факт спонукав Длуголенського замовити такий нетиповий будинок.

Також до 80-х років минулого століття будинок оточувала декоративна огорожа, елементи якої нагадували морські хвилі. На жаль, до нашого часу вона не збереглась.

У 1920 – 1924 роках тут розташовувався штаб корпусу Червоної армії під командуванням Віталія Примакова. Про це зараз нагадує меморіальна дошка, встановлена на фасаді будівлі.

З 1966 року і по цей день у будинку знаходиться дитяча художня школа.

Споруду декілька разів реставрували, тож деякі елементи зазнали змін. Проте і сьогодні будинок не втратив свою самобутність та виділяється поміж сусідніх будівель, залишаючись однією з найяскравіших архітектурних прикрас Вінниці.

Знаходиться вінницький «будинок-корабель» за адресою: вул. Магістратська, 66. Дістатися сюди від залізнодорожного вокзалу можна на будь-якому трамваї чи на тролейбусі №5 або №11 (зупинка «Театральна»).
 

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись